Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 Wyjątkowe odkrycie powstańczej opaski i film o VII Obwodzie „Obroża” AK - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

Wyjątkowe odkrycie powstańczej opaski i film o VII Obwodzie „Obroża” AK

W 2004 r. Tomek Fijałkowski, członek MSHE odnalazł m.in. opaskę powstańczą, która dała początek niezwykłej przyjaźni poszukiwacza i byłego dowódcy powstańczego plutonu nr 704 prof. Tadeusza Gołębiewskiego.

Z okazji zbliżającego się jubileuszu trzydziestolecia szkoły podstawowej nr 7 w Legionowie rozpoczęły się nagrania scen do filmu o patronie szkoły,  Armii Krajowej. W scenariuszu filmu przywołana została postać profesora Tadeusza Gołębiewskiego, który w konspiracji nosił pseudonim „Sosna”, „Perła”. Podczas powstania był dowódcą 704 plutonu I Rejonu „Marianowo- Brzozów”.

Z tej okazji nasz stowarzyszeniowy Kolega spotkał się z uczniami szkoły opowiadając im o poszukiwaniach, odnajdywanych przedmiotach i historii, zwłaszcza tej wojennej.

opaska

Redakcja MSHE

Fot. Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie

 

Dodaj komentarz

Post Navigation