Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 Współpraca MSHE z Muzeum Historii Żydów Polskich - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

Współpraca MSHE z Muzeum Historii Żydów Polskich

6 grudnia przedstawiciele MSHE, jednego z darczyńców Muzeum, spotkali się z Dyrekcją i Pracownikami MHŻP. Przekazaliśmy kolejne zabytki oraz zaproponowaliśmy kilka projektów badawczych dotyczących terenów byłego Getta Warszawskiego (zawalone piwnice pożydowskie) oraz miejsca, które uznaliśmy na podstawie kwerendy historycznej za teren, na którym prawdopodobnie znajduje się miejsce zrzucania rzeczy użytkowych i pozostałości materialnych po Getcie.

Zgodziliśmy się także na propozycję ze strony MHŻP, aby wziąć udział w poszukiwaniach i lokalizacji mogił Żydów zgładzonych podczas II wojny światowej.

Z naszej strony, obiecaliśmy zorganizowanie kolejnego przekazania zabytków pożydowskich Muzeum. Dotychczasowe obiekty przekazane MHŻP zostały wyeksponowane, opisane, a darczyńcy z MSHE jak i samo Stowarzyszenie (zresztą jako jedyna organizacja pozarządowa) wymienieni zostali na olbrzymiej szarfie zawieszonej w Muzeum i poświęconej donatorom Muzeum.

Dziękujemy Przedstawicielom Muzeum za owocne spotkanie oraz Kuratorowi Wystawy za oprowadzenie nas po ekspozycji muzealnej MHŻP.

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Post Navigation