Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 Walne Zgromadzenie i 4. urodziny MSHE - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

Walne Zgromadzenie i 4. urodziny MSHE

To już cztery lata… Ileż się działo przez ten czas. Inicjatywy, odkrycia, debaty, wystawy, interwencje, spotkania, integracje… a zwłaszcza narodziny Przyjaźni wśród nas samych. Ba, nawet jedna z nich zakończyła się w zeszłym roku ślubem Agnieszki i Andrzeja, pary poszukiwaczy z MSHE, a w tym roku na świat przyszedł mały „Eksploratorek”.

 

Przez te cztery lata nasze Stowarzyszenie zmieniło się. Dorosło. Przede wszystkim (co nieco odróżnia nas od części naszych Przyjaciół poszukiwaczy), daliśmy się przekonać archeologowi Witkowi Migalowi, że poszukiwanie informacji jest nie mniej cenne od poszukiwania zabytków ruchomych. Stąd nasze wyjścia z wykrywaczem wpisywały się w zupełnie inną optykę i może dlatego nasze odkrycia z częstotliwością przynajmniej co kwartalną pobudzały media ogólnopolskie do relacjonowania naszych inicjatyw.

 

W imieniu Zarządu dziękuję osobom nas wspierającym (a zwłaszcza poszukiwaczom, archeologom, konserwatorom zabytków, historykom i dziennikarzom) za to, że pomagaliście nam rosnąć. Mam nadzieję, że Was nie zawiedziemy i w tym roku.

 

A rok zapowiada się pracowicie. Już teraz zachęcamy do przyglądania się naszym pracom, które rozpoczynamy tym razem na carskim poligonie artyleryjskim przy współpracy z Wojskiem Polskim, Lasami Państwowymi, Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków i samorządem terytorialnym. W planach na ten rok przygotowywanych jest kilka innych inicjatyw badawczych. Będzie się działo.

 

Zaś w sprawach formalnych… 28 lutego 2014 r. poza świętowaniem naszych czwartych urodzin, spotkaliśmy się w Forcie Legionów na Walnym Zgromadzeniu MSHE. Dzięki Zbyszkowi Rekuciowi i Jarkowi Jakubowskiemu poznaliśmy najmniej znane zakamarki tej fortyfikacji, a następnie rozpoczęliśmy obrady. Po sprawozdaniu Zarządu z działalności, otrzymaniu przez ustępujący Zarząd absolutorium, nastąpiło sprawozdanie Skarbnika, Komisji Rewizyjnej i wybór władz Stowarzyszenia.

 

Walne Zgromadzenie postanowiło nie zmieniać składu dotychczasowego Zarządu. Walne Zgromadzenie przyjęło też część Członków Kandydatów o wystarczającym stażu kandydackim oraz wykluczyło z dalszego kandydowania osoby, które nie wykazały wystarczającym zaangażowaniem w działalność MSHE.

 

Na koniec Michał i Piotr Pałysowie sprezentowali nam krótki film z okazji naszych czwartych urodzin. Niedługo tą mini-relacją z naszej dotychczasowej działalności pochwalimy się w Internecie.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy nas przez te cztery lata wspierali!

 

W imieniu Zarządu MSHE

Robert Wyrostkiewicz – prezes MSHE

***

Fot. Maciej Stróżewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Post Navigation