VII Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów Hodowlanych - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

VII Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów Hodowlanych

W dniach 24-25 listopada 2012 r. na terenie Amber Expo Gdańsk odbyły się VII Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów Hodowlanych Połączone z Okręgową Wystawą Gołębi Pocztowych i Krajową Wystawą Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików. Podczas tej imprezy Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne „Exploratorzy.pl” zaprezentowało ekspozycję poświęconą historii polskiego gołębiarstwa. Wśród wystawianych eksponatów znalazły się książki, gazety, katalogi wystawowe, litografie, dyplomy, medale, obrączki rodowodowe, tulejka meldunkowa i wiele innych. Największe zainteresowanie zwiedzających wzbudzał przedmiot o tragicznej historii. Był nim zegarek przyznany w 1935 r., jako nagroda za hodowlę gołębi, porucznikowi Wojska Polskiego – Karolowi Brejdygantowi. Oficer ten został rozstrzelany w 1940 r. w Katyniu.

Stoisko Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego „Exploratorzy.pl” spotkało się z dużym uznaniem, zarówno ze strony zwiedzających, jak i organizatorów.

Redakcja Exploratorzy.pl

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Post Navigation