Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 Porządki na Olszynce - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

Porządki na Olszynce

9 października 2011 r. Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne „Exploratorzy.pl” zorganizowało sprzątanie śmieci na miejscu bitwy o Olszynkę Grochowską w 1831 r.. Akcja była zwieńczeniem kilkumiesięcznych prac badawczych prowadzonych przez MSHE na terenie pobojowiska krwawej bitwy z okresu Powstania Listopadowego. W sprzątaniu członków Stowarzyszenia wsparli użytkownicy forum Detektorystów i czytelnicy miesięcznika Odkrywca.

Podstawiony na miejsce przez PKP Intercity kontener został całkowicie zapełniony w przeciągu kilku godzin. W związku z olbrzymią ilością zalegających na terenie Olszynki Grochowskiej śmieci udało się jedynie uprzątnąć jedno z miejsc, na którym (co potwierdzają nasze badania) doszło do zaciętych walk.

Optymizmem napawa fakt, iż większość z uczestników tych prac wyraziła chęć wzięcia udziału w podobnych inicjatywach. Być może w przyszłości, dzięki temu zapałowi uda się posprzątać resztę terenu, na którym toczyły się walki o wolną Polskę.

Tomasz Fink
Członek kandydat do MSHE

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Post Navigation