Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 Odkrył zabytek z duszą i zwrócił go wnuczce właściciela niezwykłego przedmiotu - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

Odkrył zabytek z duszą i zwrócił go wnuczce właściciela niezwykłego przedmiotu

Bycie poszukiwaczem, to nie tylko odnajdywanie starych przedmiotów i wrzucanie ich do szuflady. Serca poszukiwań nie zrozumie nikt, kto nie widział w przedmiotach nitek łączących je ze światem żywych… Tak było i tym razem.

Arkadiusz Radomski, członek współzałożyciel Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego „Exploratorzy.pl” odnalazł pod Warszawą niewielką metalową tarczkę z orłem wykonaną ze srebrna z inskrypcją „Dr. M. Karniol”. Z drugiej strony znajdował się gwóźdź, także srebrny.

Poszukiwania były długie, ale owocne, a wyniki kwerendy okazały się zaskakujące, zwłaszcza, że przedmiot przekazany został wnuczce śp. mecenasa Karniola… człowieka nietuzinkowego.

Opr. R.Wyrostkiewicz

Polecamy relację: Gwóźdź sztandarowy

Galeria z przekazania pamiątki rodzinnej:

 

Dodaj komentarz

Post Navigation