Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 MSHE w Sulejówku - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

MSHE w Sulejówku

28 sierpnia 2011 r. w kościele parafialnym w Sulejówku pw. Maryi Matki Kościoła odbyła się kolejna odsłona wystawy „Kapliczki (nie)przemijające” zorganizowanej przez Dom Kultury w Okuniewie i Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne „Exploratorzy.pl”. Zdjęcia zabytkowych kapliczek, których autorem jest Tomasz Żurawski, mieszkaniec Sulejówka, obejrzało kilkuset parafian. Autor zdjęć i dokumentalista historii małej architektury sakralnej poświęcił na uwiecznianie lokalnych kapliczek 10 lat swojego życia. Wystawę otworzył Łukasz Bogucki z Domu Kultury w Okuniewie.

Ekspozycja po raz pierwszy pokazana była w Okuniewie. Wówczas zapowiedzieliśmy, że zdjęcia zabytkowych kapliczek z okolic Sulejówka, Halinowa, Okuniewa i Dębego Wielkiego będziemy pokazywali w okolicznych parafiach. To swoiste tournée rozpoczęliśmy od kościoła parafialnego w Sulejówku, gdzie po każdej Mszy świętej, zwiedzający zatrzymywali się by obejrzeć fotografie „Kapliczek (nie)przemijających”. Zwiedzający pytali się o genezę powstania interesujących ich kapliczek; inni opowiadali okoliczności w jakich były wybudowane. Mieszkańcy dzielili się wspólnie swoją pamięcią, wiedzą, odczuciami. Historie wielu kapliczek i krzyży opowiadały osoby, którym przekazano wiedzę na ten temat, bądź którzy mieli bezpośrednią styczność z okolicznościami tworzenia tych obiektów sakralnych. Wystawę obejrzało ok. 300 osób.

RWW

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Post Navigation