Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 MSHE w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

MSHE w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego

2 czerwca nasze Stowarzyszenie wzięło udział pięknej inicjatywie jaką okazał się Piknik Lotniczy z okazji święta 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie koło Mińska Mazowieckiego. Oczywiście wśród wielu atrakcji największą były pokazowe loty samolotów bojowych MiG-29 i SU-22. Jednak nie mało działo się także „na lądzie”. Tu Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne „Exploratorzy.pl” prezentowało setki eksponatów historycznych, w dużej mierze związanych z militarnymi dziejami naszej Ojczyzny.

Nie zabrakło broni stanowiącej wyposażenie żołnierzy różnych formacji wojskowych (zwłaszcza podczas I i II wojny światowej). Co ciekawe, pomimo dużej ilości zabytkowych militariów największą uwagę skupiały na sobie modele popularnego w LWP kałasznikowa. Poza dużą ilością zabytkowych odznaczeń wojskowych i galanterii mundurowej z różnych epok na naszej wystawie można było zobaczyć „lotnictwo” wojskowe z zupełnie innej i niepowtarzalnej optyki. Mowa o gołębiach w służbie wojska zwłaszcza w XIX i XX wieku. Taką wystawę prezentuje nasze Stowarzyszenie bodajże jako jedyne w Polsce. Całość urozmaicały zbiory starodruków wydanych kilkaset laty temu i prezentowanych przez MSHE.

Napisać, że wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie byłoby adekwatnym stwierdzeniem. Trzy rzędy zwiedzających w jednym czasie i kolejki do eksponatów najlepiej zaświadczają o frekwencji i zainteresowaniu odwiedzających nas osób. Mamy nadzieję, że za rok będziemy także uczestniczyć w święcie lotniczym w Janowie.

Patronat Honorowy nad Piknikiem Lotniczym z okazji święta 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie koło Mińska Mazowieckiego objął Minister Obrony Narodowej.

Redakcja „Exploratorzy.pl”

Galeria zdjęć:

Dodaj komentarz

Post Navigation