Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 MSHE podczas kolejnej ekshumacji Żołnierzy Wyklętych - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

MSHE podczas kolejnej ekshumacji Żołnierzy Wyklętych

To już drugi grób w Zgórsku pod Kielcami, w sumie sześciu żołnierzy w bezimiennych mogiłach. To dla nas ważny moment dlatego dziękujemy Fundacji Niezłomni, za to, że mogliśmy wziąć udział w tych pracach o charakterze poszukiwawczym i archeologicznym, ale przede wszystkim w pracach o wymiarze duchowym.

Ostatnia leśna mogiła pomordowanych przez aparat bezpieczeństwa i czerwonych sędziów żołnierzy, prawdopodobnie Narodowych Sił Zbrojnych, została odnaleziona dzięki pracy detektorystycznej naszego Stowarzyszenie (lokalizacja miejsc plutonów egzekucyjnych i miejsc wartych weryfikacji).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A że na pomordowanych przez sowieckich siepaczy, często z orzełkami bez korony na czapkach, wciąż czekają czasami żony, często dzieci, więc i my tym bardziej czekamy z Nimi na wyniki zleconych przez Fundację Niezłomni analiz genetycznych.

Tomek i Michal

Aby poczuć tę „wyklętość” rodzin, polecamy Waszym uszom tekst i muzykę utworu „Panie Generale” Haliny Mlynkovej – Panny Wyklęte.

Co tu dużo mówić…. Cześć i chwała Bohaterom!!! Takich ludzi już nie ma i nigdy nie będzie!!! Zmówmy za nich do Boga „Zdrowaśkę”, a może i oni wspomną u Niego za nami…

MSHE

Dodaj komentarz

Post Navigation