Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 MSHE i Cichociemni w Sulejówku - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

MSHE i Cichociemni w Sulejówku

„Drogi Cichociemnych” – w tym roku pod takim hasłem współorganizowaliśmy uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym w Sulejówku. Poza prelekcjami, występami artystycznymi, MSHE wraz z Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach zaprezentowało broń, amunicję, umundurowanie i przedmioty związane z II wojną światową i Żołnierzami Wyklętymi. Prezentacji dokonali Łukasz Bogucki (umundurowanie) i Paweł Gendek, który zaprezentował kilkadziesiąt sztuk broni krótkiej i maszynowej. Robert Wyrostkiewicz zakończył część prezentacyjną MSHE przekazując wszystkim uczestnikom oryginalne łuski po nabojach wystrzelonych w czasie II wojny światowej. Zainteresowanie podarunkiem przerosło nasze oczekiwania, ale na szczęście byliśmy przygotowani na rozdanie ok. 200 łusek.

 

Dzień wcześniej Łukasz Bogucki z MSHE relacjonował naszą inicjatywę w Radio Warszawa.

 

Uroczystość, której organizację pilotowało Koło Miłośników Historii w Sulejówku, zgromadziła ponad 100 osób. Wielu z zebranych nie ukrywało wzruszenia, słysząc o bohaterskich, ale też dramatycznych losach Cichociemnych i Żołnierzy Wyklętych. Pamięć o Bohaterach została godnie uczczona, a spotkanie zakończyło się modlitwą za zmarłych, którą poprowadził ks. Piotr Winiarek.

 

Cześć Ich Pamięci!

 

Redakcja MSHE

Fot. Julia Krawczyk z Narodowego Sulejówka

Dodaj komentarz

Post Navigation