Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/users/deco/public_html/exploratorzy.pl/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
 Jarmark Okuniewski 2012 - Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne Exploratorzy.pl

Jarmark Okuniewski 2012

Mazowieckie Stowarzyszenie Historyczne „Exploratorzy.pl” zaprasza na Jarmark Okuniewski 2012, którego mamy przyjemność być współorganizatorami. W trakcie Jarmarku zaprezentujemy m.in. wystawę „Okuniew w czasie II wojny światowej” (Krzysztof i Paweł Gendkowie (MSHE) z Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach) oraz wystawę „Gołębie w wojsku” (Tomasz Fink – MSHE). Zaprezentujemy też szereg zabytków historycznych związanych z dawnym miastem Okuniew.

Rynek w centrum Okuniewa od dawna gromadził rzesze mieszkańców, spotykających się jak nakazywała tradycja na Jarmarku. „(…) Na targi co tydzień we dni poniedziałkowe przez cały rok i jarmarki w każdym roku: na Niedzielę Przewodnią, na Św. Prokopa i na Św. Mikołaja. Na targach i jarmarkach powinno być bezpiecznie.” – czytamy w Akcie Lokacyjnym Okuniewa, nadanym w 1538 roku przez króla Zygmunta I Starego. Tym samym nasze Stowarzyszenie wraz z Gminą Halinów oraz Gminnym Centrum Kultury podjęło się po raz drugi organizacji tego historycznego wydarzenia, na które jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy! (szczegóły imprezy na plakacie).

Redakcja Exploratorzy.pl

Dodaj komentarz

Post Navigation